Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2004

Co potřebuje česká policie

HN.IHNED.CZ  23. 1. 2004

Americký prezident George W. Bush chce umožnit legalizaci miliónů nelegálních pracovníků. Mohl by mít někdo na něčem takovém zájem i u nás? Těžko říci. Vezměme si stavební firmy. Riskují sice pokuty, ale po případné legalizaci by jim pracovní síla podražila. Musely by platit minimální mzdu, odvádět sociální pojištění, odvody z mezd.
Svůj ekonomický zájem má také policie, která migraci tak ráda komentuje v televizi. Myslí si snad někdo, že je v zájmu policie potřít nelegální migraci? Naopak. V zájmu policie je, aby přísun nelegálních migrantů pokračoval, aby bylo co v noci občas kontrolovat a koho periodicky vyhošťovat.
Je to vlastně podobné jako ta slavná válka s drogami. V zájmu policie není válku vyhrát, ale pouze občas někoho dopadnout. Potřebuje pouze permanentní (na video natočené) "dílčí úspěchy". Jak v boji s drogami, tak v boji s migrací.
Policie (cizinecká i protidrogová) potřebuje mít po ruce dost argumentů o tom, že se zhoršuje či dramatizuje situace. Patřičné drama a divadlo znamená pro určitá oddělení zabezpečení pravidelného přísunu peněz z rozpočtu. A když už nám policie káže o xenofobii, není to nakonec tak, že s ní máme potíže proto, že je u nás cizinců málo? Není to spíše pořád ještě strach z neznámého, cizího, nevšedního?

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.