Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2004

Nový boss Eurotelu

HN.IHNED.CZ  29. 10. 2004
Novým generálním ředitelem mobilního operátora Eurotel se stal Michal Heřman, tedy člověk, který firmu řídil provizorně poté, co z ní odešel její bývalý šéf Američan Terrence Valeski.
Jmenování Heřmana řada lidí nečekala. Mluvilo se totiž o dvou dalších kandidátech. Ředitel televize Prima Martin Dvořák byl například favoritem šéfa dozorčí rady Martina Hurycha. Přitom právě dozorčí rada Telecomu šéfa Eurotelu vybírala. Dalším kandidátem byl Tomas Spurny, dosud šéf druhé největší slovenské banky VUB a bývalý člen představenstva Komerční banky. Spurného životopis se s ostatními dvěma kandidáty nedá srovnávat. Spurny je prostě větší eso, něco jiného je téměř deset let praxe v USA v oblasti řízení finančního rizika a něco jiného je MBA z Čelákovic.
Heřmana prosazoval do funkce šéf Českého Telecomu Gabriel Berdár. Nesplnila se tedy očekávání, že šéfem Eurotelu by se přece jen mohla stát silná autonomní osobnost, která se dokáže řediteli Berdárovi stavět. Berdár teď vítězí na plné čáře, skrze Heřmana zůstane v obou firmách neomezeným pánem. Vítězí zřejmě strategie další integrace Eurotelu s mateřskou firmou. Pro jakéhokoli budoucího vlastníka firmy bude obtížné Eurotel ze struktury Telecomu vyjmout a prodat zvlášť. Tedy pokud by o to někdo stál.
Důležitá je i osobní motivace. Během éry Valeského odešel Michal Heřman z pozice šéfa finančního ředitele Eurotelu. Uchýlil se "do vyhnanství" v Rusku. Nyní se vítězoslavně vrátil na Valeského post.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.