Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

A proč to tak trvalo?

HN.IHNED.CZ  10. 11. 2005
Vláda schválila návrh novely živnostenského zákona. Drobní podnikatelé se budou moci registrovat z jednoho místa jediným formulářem. Dnes musí vyplnit na živnostenském úřadě, finančním úřadě a správě sociálního zabezpečení čtyři až osm formulářů. Než ale začneme tančit radostí, zeptejme se: Milá vládo, je to moc hezké, ale proč to proboha tak dlouho trvalo? Podobné věci sliboval vládní pověřenec Igor Němec už někdy v roce 1993. Klausova vláda postavila o tři roky později pompézní antibyrokratickou komisi. Výsledek: nula. Tatáž ostentativně vystrčená nula od Zemana, Špidly a Grosse. Na živnostníky se v této zemi pohlíželo jako na obtížný hmyz a úřednická oprátka byla pořád tužší.
Teď se blíží volby a ČSSD zkouší hledat podporu všude, tedy i mezi drobnými podnikateli, na které si koaliční vláda tři roky ani nevzpomněla. Je to podobné jako se závody na snižování daní. Tři roky nic a najednou to před volbami jde.
Všimněme si, že politici dnes tvrdí, že toto vylepšení umožnily nové informační technologie. To není pravda. Internet se běžně - tedy i ve státní správě - používá už od roku 1996.
Přejme rozumnému zákonu rychlé schválení a podnikatelům o něco snazší život. I tak zůstane překážek spousta. Od stavebních úřadů po hygieniky a památkáře.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.