Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Akcionáři plačte III.

HN.IHNED.CZ  29. 3. 2005
V Senátu nyní čeká na schválení novela obchodního zákoníku připravená poslancem Vladimírem Doležalem (ODS), která připravuje vyvlastňování drobných akcionářů tvrdým a bezohledným způsobem.
Opět byla použita zákeřná metoda. Tentokráte nikoli přivaření paragrafu k jinému zákonu, ale zneužití důležité novelizace zákona k jiným účelům, než ke kterým byla původně ohlášena. Cílem novely obchodního zákoníku měla přece být zrychlená registrace obchodních společností! Pozoruhodné je, že podobně se vyznamenávají v parlamentu hlavně poslanci ODS. Opozice se má vůči vládám vymezovat především tím, že nabízí čistotu proti ušpiněnému vládnutí. Ta naše ale vypadá, že je zajatcem lobbistů.
Pokud bude navrhovaná novela schválena, začne se psát další dějství opusu Drobní akcionáři plačte!. První dějství začalo v roce 1995 reklamní akcí finanční skupiny Motoinvest. V dalším dějství pak drobní akcionáři zaplakali doopravdy, a to hlavně ve fondech, které se dostaly do spárů Motoinvestu, ale například také v těch, které se transformovaly na neregulované holdingy.
Co bylo důsledkem ? Na dlouhá léta podlomená důvěra investorů v kapitálový trh. ODS jakoby se nepoučila. To chce být s něčím podobným zase spojována, podobně jako v 90. letech?
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.