Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Chodorkovského reality show

HN.IHNED.CZ  2. 12. 2005  
Podle obsáhlé reportáže deníku The Wall Street Journal Europe dostal vězeň Chodorkovskij svou první práci od doby, kdy byl před dvěma lety zatčen na palubě svého soukromého tryskáče. Spolu s dalšími vězni v sibiřském lágru opravuje plot s ostnatými dráty. Kdysi nejbohatší Rus bude ve vězení moci vykonávat ještě další práce: sešívat povlečení, spodní prádlo nebo pracovní oděvy v textilní dílně. Nebo vytírat podlahu.
Zakladatel Jukosu vstává každý den v šest ráno, mráz je běžně i čtyřicet stupňů. K snídani je kaše a čaj, k obědu kaše a voda, k večeři sekané makaróny a sojové boby. A tak pořád dokola.
Čeští vězni sice nejsou posíláni na Sibiř, ale oproti nim si Chodorkovskij může užít čtyři třídenní návštěvy manželky do roka, ve speciálním vězeňském baráku, pro tyto návštěvy určeném. Manželský pár měl svou vlastní místnost na spaní. V troubě, kterou paní Chodorkovská sdílela s ostatními manželkami vězňů, připravovala svému Michailovi jeho oblíbené zapečené brambory. Bachaři zatemnili v baráku všechna okna, aby nemohli novináři slídit s dalekohledy. Pobyt v manželské sekci sibiřského lágru připomínal podle WSJ paní Chodorkovské televizní "reality show".
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.