Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Inspekce na baterky

HN.IHNED.CZ  9. 12. 2005  
Tak nám inspekce Ministerstva vnitra po dlouhých měsících vyšetřila provinění brutálních policistů, kteří surově mlátili lidi během rozhánění CzechTeku. Nebyl prý porušen zákon. Všichni jsme na záběrech viděli: mlácení do zad, kopání do ležících a nehybných. Toto se v této zemi smí? Co všechna zranění, neschopenky a posudky od lékaře? Tohle že je podle zákona?
I kdyby snad policie odpovídala na agresivitu některých tanečníků, které není na záběrech vidět, nijak nás to neuklidní. To hlavní, k čemu je zásahová policie školena, je ovládat své emoce a nikdy nenechat se vyprovokovat k pomstychtivému jednání.
Toto rozhodnutí policejní inspekce pouze potvrdilo, že celá tato instituce je u nás konstruována špatně a slouží především ke krytí jedněch policistů druhými. Pokud má případ politický kontext, má to ještě jeden rozměr. Už to není jenom "kamarádi kamarádům", ale inspekce navíc přijímá politickou objednávku. Situace si žádá zásadní řez. Inspekce by měla přejít pod jiné ministerstvo, třeba spravedlnosti, nebo pod kontrolu parlamentu.
Šéf inspekce Miroslav Borník, bývalý vyšetřovatel zatčených během Palachova týdne roku 1989, je kozlem v zahradnictví. Výslech zatčeného hudebníka Davida Kabzana, který byl surově zmlácen dvěma příslušníky StB, stvrdil tehdy podpisem také Borník. Ani prý tehdy nebyl porušen zákon.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.