Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Jiná mobilní jednička

HN.IHNED.CZ  12. 8. 2005
Firma T-Mobile oznámila, že obhospodařuje nejvíce SIM karet, stává se tedy podle jednoho dostupného kritéria lídrem trhu mobilních telefonů u nás. Na vedoucí pozici střídá po dlouhých letech Eurotel. Nic dalšího ale nelze z této zprávy vyvodit. Snad jen to, že jednou k tomu dojít muselo. T-Mobile dlouho útočil z druhé pozice, byl po všech stránkách více motivován, zatímco Eurotel se musel bránit a ohlížet dozadu. A taková pozice není věčně udržitelná, nejen v dráhové cyklistice.
Teď hned ale musíme začít zprávu o novém lídrovi na trhu relativizovat. Předčasné by totiž bylo tvrzení, že se na Eurotelu podepsal odchod Valeského, sloučení s Českým Telecomem, změny vedení a předprivatizační agónie. Na takové zdánlivě logické hodnocení je ještě brzy, bude-li ho kdy možné vyřknout. Počet SIM karet přestává být relevantní a druhé a třetí SIMky, které si lidi pořizují, jsou většinou pouze doplněk.
Z hlediska zisku zůstává i nadále nejvýkonnější firmou Eurotel, ale i to se může změnit, pokud budou pokračovat současné trendy. Ale i finanční ukazatele se těžko porovnávají. Čistý zisk vykazuje Eurotel pouze v rámci celé skupiny Českého Telecomu a další dva operátoři nejsou u nás veřejně obchodovatelní.
Jisté je pouze to, že bude pokračovat lítý boj velkých globálních hráčů, a také to, že španělská Telefónica udělá vše pro to, aby ústup Eurotelu z piedestalu rychle zvrátila.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.