Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Kampaň pana Berdára

hn.ihned.cz  11. 5. 2005  
Ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára někdo surově zbil před vlastním domem. Tak zákeřný útok je vážná věc, nepřáli bychom ho zažít nikomu. Člověku otřesenému traumatickým zážitkem by se slušelo jen popřát brzké uzdravení a poskytnout mu pár dní hájení. Potíž je ale v tom, že Gabriel Berdár opakovaně říká věci, které prostě přejít nelze.

"Podle mne to jednoznačně souvisí s nesmyslnou kampaní na zveřejňování odměňování a platů," sdělil Hospodářským novinám i policii.

Za prvé to pan Berdár nemůže vědět, sám přece v šoku střílel po někom, kdo s útokem neměl nic společného. Za druhé, zveřejňování platů není nic nesmyslného. Je to civilizační trend; normální služba akcionářům, tedy vlastníkům firmy, a investorům coby potenciálním akcionářům. Za třetí, pokud někdo vedl "nesmyslnou kampaň", pak především firmy, které v poslední chvíli přesvědčily parlament i prezidenta; proto individuální zveřejňování platů neprošlo. Nevíme, jaký byl motiv útoku na Berdára; ale hledat za tím platy postrádá logiku.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.