Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Konec případu Hučín?

HN.IHNED.CZ  25. 11. 2005
Dobrá zpráva: soudce přerovského okresního soudu Michal Jelínek zprostil bývalého zpravodajce Vladimíra Hučína obžaloby v plném rozsahu. Bývalý důstojník BIS a antikomunistický aktivista byl obviněn z celkem šesti trestných činů.
Doufejme, že případ, který se poslední dekádou vine jako nesrozumitelná nit, konečně končí. Není to ale jisté. Státní zástupkyně si vzala lhůtu na rozmyšlenou, možná se odvolá. Snažně ji prosíme, ať tak už nečiní. Představa dalšího kolotoče, který již léta okupuje veřejný prostor, není nic vábného.
Je zřejmé, že státní orgány - od policie přes BIS po soudy - prováděly vůči Hučínovi nespravedlivou šikanu, jakousi pomstu rudé mafie okresního formátu. Osobní zášť, fanatismus, klapky na očích, pomstychtivost. To všechno bylo zjevné; trapnými tahanicemi o pár korun nemocenské počínaje a pyrotechnickým průzkumem kdesi na hřbitově konče. Mimochodem: kde bychom mohli být, kdyby naše justiční mašinérie byla alespoň z deseti procent stejně neústupná vůči komunistickým zločincům. V tomto ohledu nakonec Hučín nastavil zrcadlo celému řetězci okresní spravedlnosti (od policie po soudy) a ten obraz není ani trochu lichotivý.
Jinak jsme ale daleci toho, vykreslovat Hučína jako příkladného antikomunistického hrdinu. Není asi náhodou, že Hučín přitahuje určitý typ lidí: notorické kverulanty, spravedlivé apoštoly a milovníky konspirativních teorií. Za vše mluví to, že sám Hučín včera prohlásil, že také zvažuje odvolání, protože prý "nesouhlasí se zabavením dvou malorážek". Na to se dá říci jedině: no comment.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.