Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Konec s ostudou

HN.IHNED.CZ  5. 12. 2005
Tím, že Unie svobody potvrdila ve svém čele ministra Pavla Němce, připravila se definitivně o šanci podílet se na budoucnosti české politiky. Ne že snad sama US měla šanci překonat ještě pětiprocentní hranici. Ale s vyměněným a očištěným vedením se mohla pokusit přispět ke vzniku nějakého nového volebního subjektu například s Evropskými demokraty či Josefem Zieleniecem a SNK. Mimochodem: i tradiční zarytí odpůrci "havlovských" či liberálních straniček dnes píší do novin články o tom, že perspektivu pravicové koalice může zachránit nějaký další volební subjekt.
Pavel Němec je minimálně od dob symbolického "katarského prince" osobou nedůvěryhodnou. V Unii svobody s ním zvítězilo totéž vedení, které je plně odpovědno za to, že v očích voličů strana přestala existovat.
Svatopluk Karásek je možná politicky neobratný, nabízel změnu, pokoru a očistu. Němcovi lidé, z nichž mnozí ani nechtějí ve volbách kandidovat, se ale rozhodli, že je pro ně důležitější mít kontrolu nad desítkami miliónů korun, které zbývá ještě utratit za billboardy.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.