Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Mýty o mýtném

HN.IHNED.CZ  13. 1. 2005
Doprava na českých dálnicích kolabuje. Kdo jezdívá z Prahy do Brna, ví, že v autě je to stále častěji jízda o strach. Teprve teď rozhoduje vláda o vyhlášení soutěže na zavedení mýtného. O tomtéž se rozhodlo v Německu před devíti lety.
Jedním z mýtů je, že za katastrofální situaci může tato vláda. Aby bylo jasno: ona za to může, ale stejně tak za to mohou všechny předchozí, které tu byly od toho roku 1995. A zodpovědní jsou ministři Stráský, Budínský, Říman, Moos, Peltrám, Schling a Šimonovský. Ti všichni měli vědět, co se v sousedních zemích chystá. Volný pohyb zboží v EU nejsou přece žádné virtuální statistiky, ale je to skutečný přesun reálného zboží z místa na místo: od brambor přes hračky po ocelové pláty. Odstoupit pro neschopnost může z těch slavných ministrů už jenom jeden. Bohužel.
Je rovněž mýtem, že po zavedení mýtného se doprava přes naše území sníží. Bohužel ne, někudy se jezdit musí a jinde mají nebo budou mít mýtné také. A do pořádného železničního koridoru mezi Chebem a Prahou (z a do "západního" Německa proudí nejvíc dopravy) ještě nikdo neinvestoval.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.