Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Paroubek mi píše

HN.IHNED.CZ  14. 10. 2005  
Dovolil jsem si vyzvat premiéra k veřejné omluvě za divokou jízdu jeho kolony na Ostravsku. O den později přišel z Úřadu vlády tento mail: "Vážený pane Macháčku, prosím, přestaňte psát nesmysly. Jak bych se měl omlouvat za něco, co jsem nejen nezpůsobil, ale u čeho jsem ani nebyl. Vaše fantazie je nezměrná, ale prosím, mírněte ji. S pozdravem Jiří Paroubek, předseda vlády České republiky." Na serveru Česká média k tomu premiér ještě připsal: "Tou dobou jsem v koloně vozidel s právem přednostní jízdy nebyl přepravován."
Mám možná fantazii bujnou, ale premiér v tom případě malou. Jinak by si dokázal představit, že "byl-li přepravován" v koloně nebo ve vrtulníku nad ní, je vlastně jedno.
Vše se obešlo bez zranění, ale není to vlastně náhoda? Slušný člověk (i slušný předseda vlády) by mohl říci, že ďábelské jízdy lituje, že si s řidiči o incidentu promluví, že příště budou jeho lidé spěchat rozumně.
Omluva není nic ostudného, hanlivého a už vůbec ne slabošského. Normální lidé se asi od politiků liší tím, že to takto chápou, a omluvit se dovedou.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.