Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Policie na baterky

HN.IHNED.CZ  21. 6. 2005
Před dvěma měsíci jsme na tomto místě napsali, co musí stát udělat, aby škody ze skandálu Čepro byly co nejnižší. V textu mimochodem stálo, že policie musí okamžitě konat a rozbít mafiánský krunýř, který strategický podnik svírá. Policie se nakonec přece jen rozhodla jednat. Jenomže začala rovnou plácnutím do vody a velkým skandálem.
Zátah v černošické vile podnikatele Radovana Krejčíře skončil blamáží. Podnikatele nejprve zadržela zásahová jednotka, pak přijela na místo protikorupční policie. Krejčíř nejenže mohl mluvit s manželkou a telefonem s ochrankou, ale dokonce si mohl dojít na záchod bez dohledu. Evidentně uprchl k autu, které jeho "asistenti" připravili o kus dál na lesní cestě i s klíčky. Vysvětlit to lze jedině dvěma způsoby a jeden je horší než druhý. Podle prvního je police tak neschopná, že neumí ani obklíčit dům. Druhá možnost je, že Krejčíř měl v zasahujících útvarech lidi nebo někomu slíbil úplatek rovnou na místě. Má-li někdo v bytě miliardy v hotovosti, pak může být taková dohoda docela snadná.
Policii stíhá v poslední době skandál za skandálem. Jen namátkou: sebevražda náměstka pražské policie Zdeňka Janíčka ve sklepě, důstojník Platil, kterého si zaplatil podnikatel Mach. Teď zpackaný zátah na "vrcholového" tuneláře. Je toho dost na odstoupení deseti ministrů.
A ještě jedna věc. Nejde jen o policii, ale i o soudy. Jak je možné, že na svobodě chodil někdo, kdo měl doma už při minulé domovní prohlídce před dvěma lety arzenál zbraní a miliardy korun v hotovosti?
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.