Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Pro vypasené kocoury

HN.IHNED.CZ  24. 3. 2005

ODS chytře využila "bílého koně" Suchánka, nenápadného poslance z Moravy, který se až dosud kapitálovým trhem nebo ekonomikou nezabýval.

Někteří čeští poslanci by měli svléknout dresy politických stran a raději navlíknout trička, na kterých se budou vyjímat loga velkých, dosud převážně státních firem. Po prvním neúspěšném pokusu z minulého měsíce se poslanec za ODS Pavel Suchánek opět pokouší vyrvat z pantů loni schválený zákon o podnikání na kapitálových trzích, který uložil manažerům veřejně obchodovatelných firem uveřejňovat individuálně příjmy.
V únoru vpašoval Suchánek paragrafy, které měly vrátit původní stav, kdy veřejnost ani akcionáři nemají na informace nárok, do zákona o spotřební dani. Nepovedlo se. Včera je zase vložil při druhém čtení do zákona, na základě kterého má zaniknout Fond národního majetku. Kdy už konečně skončí v českém parlamentu používání neuvěřitelných metod, kdy se k sobě letují paragrafy, co spolu vůbec nesouvisí? Právě tento postup přece většinou ukrývá ústup nejsurovějším lobbistickým zájmům.
ODS chytře využila "bílého koně" Suchánka, nenápadného poslance z Moravy, který se až dosud kapitálovým trhem nebo ekonomikou nezabýval. Podporu svého poslaneckého klubu ale předkladatel má. Ta rovnice se má asi takto. Politici vybírají lidi do vedení polostátních firem. O jejich platech rozhodují také lidé dosazení politiky. Ale šéfové firem pak rozhodují o výdajích na sponzorink a marketink a nejspíš se najde způsob, jak politiky odměnit. Politika chránící vypasené kocoury (v našem případě navíc státní) je ale v rozporu se světovými trendy, navíc odporuje loňským doporučením Evropské komise.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.