Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Svoboda bez svobody

HN.IHNED.CZ  2. 2. 2005  
Už asi jen zázrak nebo závažné zdravotní důvody mohou pomoci bývalému ministru Svobodovi a jeho poradkyni Snopkové vyhnout se nástupu výkonu trestu.
Jsou Ivo Svoboda a Barbora Snopková po zásluze potrestaní tuneláři, nebo se pod lupu policie dostali v důsledku boje mocenských frakcí uvnitř ČSSD? Platí asi obojí. Každopádně je mylný názor, že Svoboda a Snopková jsou trestáni za něco, co v tisících jiných případech v 90. letech prošlo, totiž za přelévání aktiv z předluženého podniku do nově vzniklého podniku čistého. To sice ministr a jeho družka udělali s Libertou také, ale přesouvali i peníze na soukromá konta. A našly se i peníze schované na půdě.
Svoboda se Snopkovou měli do roku 1998 na starosti shánění peněz pro ČSSD, hlavně v době, kdy straně obstavil účty finanční úřad. Vymýšleli tehdy různá schémata, přesto ale Miloš Zeman neváhal posadit právě tyto dva do vedení nejdůležitějšího ministerstva ve státě a pak vyhlásit akci Čisté ruce. Jaká ironie! Svoboda se Snopkovou nebyli ale pouze diletantští zlodějíčci, kteří vykradli kočárkárnu. Na ministerstvu rozjeli vysokou hru, prosazovali například určité řešení ruského dluhu, které nakonec nevyhrálo. A to už šlo o desítky miliard. Nelze vyloučit, že ti dva předtím beztrestní se někomu mocnému znelíbili.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.