Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2005

Životní pojistky - vrcholek ledovce

HN.IHNED.CZ  9. 12. 2005
Pár hodin poté, co server aktuálně.cz oznámil, že státní Česká konsolidační agentura zařídí svým zaměstnancům kapitálové životní pojistky za 46 miliónů korun, oznámila agentura, že se této myšlenky zase vzdává. Vůbec poprvé tak vyplavaly na povrch doklady o praxi, která se obtížně dohledává, ale o které v této zemi cvrlikají vrabci na střeše. Tedy: informovaní kuloární vrabci, řekněme.
V mnoha akciových společnostech kontrolovaných státem se přispívá na pojistné, a to manažerům všech úrovní, členům dozorčích rad i představenstev, zpravidla všem těm, které do podniků dosadí stát, resp. politické strany. Jedná se o propracovaný, sofistikovaný systém, "samozřejmě" zcela legální. Takovou pojistku lze po odchodu z firmy zrušit nebo si vybrat v hotovosti.
Přesné informace prakticky nelze dohledat, protože firmy je ve svých výročních zprávách ukrývají pod celkovou částkou firemního příspěvku na pojistné pro všechny zaměstnance. Z těchto peněz nemusí podniky odvádět odvody na sociální pojištění, ale hlavně tyto příjmy nemusí lidé uvádět v daňovém přiznání. I proto nemusí odpovídat novinářům na dotazy. Zrušení pojistného je totiž obchodním tajemstvím mezi fyzickou osobou a pojišťovnou.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.