Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Antikomunisté přišli po sezóně

HN.IHNED.CZ  3. 11. 2006

Co je to vlastně komunismus a komunista? Není to jen marxisticko-leninská ideologie. Je to i stav mysli nebo určitý druh mentality.
Projevuje se neschopností diskuse, inklinací k černobílému vidění světa a jakémusi permanentnímu plamennému jakobínskému boji, neustálým kádrováním a škatulkováním a také používáním výraziva typu "gestapo".
A jak se pozná antikomunista? Jediným testem je chování člověka v bývalém režimu. Zdaleka ne všichni bývalí disidenti či političtí vězni stojí o nálepku antikomunisty, je však jisté, že dnes by chtěl být za antikomunistu považován leckdo. Jenže po roce 1990 se to už nepozná, protože to prostě nejde osvědčit. Nelze to měřit a dokázat psaním textů o komunistech či proti komunistům v roce 1995 nebo 2006. Jak k tomu dnešní mladí antikomunisté přijdou? Nijak. Mají už prostě "smůlu". Nestihli to. Za to třeba stihli a ještě stihnou spoustu jiných skvělých věcí. Tak to v životě chodí.
Shodou okolností většina členů Zlatuškova uskupení Brno 2006 se chovala v 80. letech nejen slušně, ale i aktivně. V samizdatu, bytových seminářích a občanských uskupeních. Na rozdíl od mnohých ve vedení brněnské ODS.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.