Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Ať jde, ale i s ministrem

HN.IHNED.CZ  24. 2. 2006  
Podle ministra spravedlnosti Pavla Němce snížil jeho náměstek Jiří Vyvadil "důvěru v ministerstvo" tím, že se sešel s pochybným podnikatelem Tomášem Pitrem. Slyšíme dobře? Jaké snížení? Jaké důvěry? Němcem řízený úřad již delší dobu požívá tak nízké důvěry, že ji více snížit už ani nelze.
Ve známém loňském případu "katarského prince" Němec neváhal peskovat soudkyni za to, že si dovolila mít jiný názor než ministr, který sám, ze své vůle, poslal Katařana domů bez trestu.
Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová, odvolaná na návrh Němce, se snažila něco dělat proti organizovanému zločinu, korupci a mafiánství. Stejně jako předsedkyně Nejvyššího soudu Iva Brožová, jejíž sporné sesazení rovněž inicioval Němec, má nesrovnatelně vyšší morální kredit než ministr. Premiér dnes odvolání obou dvou lituje, to si měl ovšem rozmyslet dřív.
V nynějším sporu o náměstka Vyvadila není sporu, že má odejít: náměstek justičního resortu nemá co tajně vyjednávat s odsouzeným podnikatelem o převzetí jeho podniku státem. Ale až pan Vyvadil půjde, ať s sebou vezme ještě Pavla Němce. Podle průzkumů veřejného mínění toho bude litovat přesně 0,1 % populace.
Kromě Němce by i zbylí ministři za Unii svobody měli zvážit setrvání. Do voleb se už žádný klíčový zákon prosazovat nebude. Řeči o snaze "udržet čest" Unie svobody jsou směšné. Z ministrů bez politické budoucnosti se mohou stát nekontrolovatelné střely. Pavel Němec je nejlepším příkladem.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.