Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Benda a tuneláři

HN.IHNED.CZ  3. 2. 2006  
Sláva českého soudnictví ale bledne ve srovnání se slávou naší legislativní tvorby. Teprve v Senátu vyšlo tento týden najevo, že na návrh poslance Marka Bendy (ODS) byl ve sněmovně v druhém čtení z nového trestního zákoníku vypuštěn paragraf o zneužívání informací v obchodním styku, pokud se týká firem kontrolovaných jednou osobou. Je pozoruhodné, že pro tento pozměňovací návrh hlasovali všichni přítomni poslanci bez rozdílu. Takové jednotě lze snad věřit jedině s tím, že si Bendova návrhu nikdo nepovšiml. To je tedy profesionalita zákonodárného sboru! A celá věc by zůstala asi ještě dlouho nepovšimnuta, kdyby na ni ve středu neupozornila MF Dnes.
V tuto chvíli probíhá u soudu minimálně jedno líčení v případu spektakulárního tunelování z poloviny 90.let - kauza Trend. Šéfové Trendu byli obviněni ze zločinného spolčení, ale také například ze zneužívání informací v obchodním styku. Přelévání peněz z podniku do podniku není čistě soukromá věc, protože firmy mohou jak známo dlužit peníze. Každopádně lze počítat s tím, že pokud policie už někoho obvinila z tohoto trestného činu, může jí to zkomplikovat situaci. A soud také přihlédne k tomu, že společnost již nepovažuje takové jednání za nebezpečné.
Nebojme se však, my malověrní. Pan Marek Benda jistě takto konal z čirého idealismu, Kráčel za světlem své křesťansko-konzervativní pochodně.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.