Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Bukolická země a zamčený sněm

HN.IHNED.CZ  19. 5. 2006

Volební kampaň vládnoucí sociální demokracie je sice občas docela vtipná (ODS křečovitě vykoumala jediný těžkopádný pokus o humor - KSČSSD), ale s obsahem už je to podstatně horší. Z hesel na billboardech skutečně není jasné, co že to chce vlastně sociální demokracie - vyhraje-li volby - vůbec v parlamentu a vládě dělat.
Je to od zdi ke zdi. Za minulých premiérů byla ČSSD řízena tak mizerně, že si její šéfové ani nestačili všimnout, že se státu začíná poměrně slušně ekonomicky dařit. Nyní jsme svědky druhého extrému. Jiří Paroubek nyní líčí stát jako růžolící zemi bukolické slasti, kde není třeba sahat na nic. Stačí všechno zachovat.
Soudě podle statistik, roste celé hospodářství velice slušně, daří se vyvážet, rostou platy. A z "oranžové" kampaně plyne, že to tak bude pokračovat donekonečna, když se zachová dnešní stav. Podle hesel ČSSD jsou současné daně spravedlivé, školství a zdravotnictví má zůstat "bezplatné", sazby daně z přidané hodnoty sbližovat netřeba (to by bylo "zdražování"), skvěle nízké zůstane i regulované nájemné pro vyvolené s dekrety (kromě pár životních nešiků jsou to zřejmě všichni), porostou i důchody, které nebude třeba reformovat.
Zkrátka se budeme mít všichni skvěle, jako se ostatně máme už teď. Dodejme, že nejefektivnější parlament bude podle takové kampaně ten, do něhož se čtyři roky nebude chodit a který pro jistotu zůstane uzamčen. Ušetřené peníze lze použít pro další zvýšení všestranného pocitu bukolické pohody v oranžovém balení.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.