Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Bulhaři a Rumuni nás nezajímají?

HN.IHNED.CZ  25. 8. 2006
A ještě jednou z Evropy. Podle britských médií začíná tamější vláda uvažovat o tom, že neuvolní svůj pracovní trh Bulharům a Rumunům a použije proti nim obdobné restrikce, jaké používají proti nám třeba Němci a Rakušané.
Británie byla až dosud liberální a otevřená. Nyní možná změní postoj. Jednak kvůli tomu, že příliv z nových členských zemí (zejména z Polska) překonal očekávání, jednak kvůli nejistotě, co lze od potenciálních brigádníků a pracovníků z Bulharska či Rumunska čekat. Může se jednat i o obavu z vlivu tamějších mafií.
Všimněme si ale toho, že v Británii se alespoň o jejich jakémsi postoji diskutuje, zatímco v Česku je to každému úplně jedno. Souvisí to nějak s vládní krizí? Možná, ale jenom volně.
Češi si na obstrukce ze strany Němců, Rakušanů a dalších, zkrátka na ono proklínané "druhořadé členství", rádi stěžují. V tomto případě by tedy bylo dobré, kdybychom sami dokázali jít příkladem a ukázali se jako liberální a otevření. To by nás ale museli Bulhaři a Rumuni začít alespoň trochu zajímat.
Zatím to je tak, že nejsme ani proti nim, ani pro ně. My je prostě nevnímáme.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.