Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Co poslanec nesmí

HN.IHNED.CZ  12. 1. 2006  
Způsob, kterým se poslanec Michal Kraus brání před kritikou svých prapodivných čachrů v Ghaně, lze vysvětlit pouze neobyčejnou drzostí a nepochopením toho, co obnáší být poslancem. Ti jsou voleni pro to, aby se věnovali přípravě legislativy, tedy pravidlům hry, v rámci kterých existujeme či podnikáme.
Poslanec tu není od toho, aby pod rouškou imunity převáděl někam peníze, aby fungoval jako prostředník či svědek jakýchkoli obchodů. Poslanec sice může jako každý jezdit na dovolenou třeba do Ghany, ale je naprosto nepřijatelné, aby krájel dort na tamější privatizační agentuře. Pokud chce někdo být podnikatelem, hochštaplerem a dobrodruhem, budiž - jeho volba. Nemůžeme ale tolerovat, aby bral výkon mandátu jako aktivitu přidruženou k pofidérním kšeftům, či naopak.
Kraus tvrdí, že v Ghaně "propadl euforii" a podepsal se pod smlouvu jako "direktor". Ve stejné euforii asi odnesl peníze v kufříku do spořitelny a poslal je do banky. Uvěřil prý tomu, že pan Rigo má "technické potíže s účtem." Copak politik může přenášet milióny v kufru jako nějaký šejdíř? Vždyť hotovostní transakce této velikosti nám ostatním smrtelníkům poslanci (včetně Krause) už dávno zakázali. "Náhodou" byl poslanec v Pardubicích, a proto "náhodou" poslal 1,8 miliónu do Afriky z matčina konta.
Nedávno na tomto místě stálo, že finanční úřad má panu Pitrovi "zabavit i ty lyže". Finanční úřad by tedy měl bezodkladně zkontrolovat Krause. Kde vzal 1,8 miliónu? Odkud je vyzvedl a strčil do kufříku? Byly ty peníze zdaněné? Všichni víme, že obyčejné živnostníky otravují finanční úřady třeba i kvůli stokorunám.
Rozhodování o další politické budoucnosti Michala Krause je svatým právem ČSSD. A svatým právem voličů a občanů pak je zařídit se podle toho, jak svého práva využijí sociální demokraté.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.