Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Co úředník nesmí

hn.ihned.cz  21. 11. 2006
"Liberalizace je bublina. Až ráno nebudou mít v Bruselu v bojleru teplou vodu, tak liberalizace skončí...," říká předseda úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina.

Předseda úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina se opět rozpovídal. V rozhovoru pro Hospodářské noviny pravil, že "liberalizace energetiky slouží k tomu, aby nás Západ pohltil, jako se mu to povedlo u soudnictví, měny a legislativní moci... Liberalizace je bublina. Až ráno nebudou mít v Bruselu v bojleru teplou vodu, tak liberalizace skončí..."
S bludy, nesmysly a konspirativními teoriemi, které Pecina šíří, nemá smysl polemizovat. Proč se hádat, je-li zeměkoule kulatá, hranatá či placatá?
Sklízíme plody toho (nedělejme si iluze - Pecinovy výroky si investoři jistě nechají přeložit), že v červnu panu předsedovi bez potíží prošla obdobná nejapnost. Když tehdy do ČTK zaslal nactiutrhačný dopis proti Straně zelených, v němž pěkně po kojzarovsku o poslankyni Kuchtové napsal, že "nechvalně proslula jako takzvaná jihočeská matka", nikdo z vysoce postavených politiků ani důležitých autorit jej neokřikl. Nikdo mu nepřipomněl, jak se má chovat státní úředník.
Zatímco politik může být rádoby zábavnou figurkou či kašpárkem, státnímu úředníkovi je veřejné pronášení politických soudů zapovězeno. Je to jeho řehole. Pokud chce plácat nejapné nesmysly, měl by úřad opustit a nechat se někam zvolit.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.