Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

ČSSD: další nálož volební negace

HN.IHNED.CZ  15. 9. 2006  

Sociální demokraté rozpumpovali v hlavním městě Praze novou kampaň. Začala anonymními šedivými plakáty (šedá měla asi ilustrovat šedivý úmorný život obyčejných Pražanů a později vkusně kontrastovat se zářivou oranžovou ČSSD), které servírují sugestivní otázky typu: Také vám vadí, že se staví málo levných sociálních bytů? Také vám vadí, že je bydlení pořád dražší? Také vám vadí, že je málo míst na parkování?
Takže další nálož negace - po té, kterou už ČSSD předvedla před sněmovními volbami. Víme, co sociálním demokratům vadí, co nechtějí, netušíme ale, co pozitivního chtějí přinést. Pokud nám to nenaznačí v návalu skvělých nápadů v druhé fázi, která zřejmě přijde.
Sociální demokraté navíc kritizují například nedostatek levných sociálních bytů či školek. Přitom posledních osm let vládnou na pražském magistrátu společně s ODS. Proč kritizují něco, zač jsou sami spoluzodpovědni? Proč z velké koalice na pražské radnici dosud nevystoupili? Proč neunikly na veřejnost informace o nějakých zásadních principiálních sporech mezi radními? Nebo máme chápat billboardy jako předzvěst konce této velké koalice?
Nebylo by to asi na škodu. Bratrství ODS a ČSSD vládne na pražské radnici už příliš dlouho. Když dají sociální demokraté "výpověď" a chvíli si odpočinou, bude to jenom dobré a zdravé.
Ve velké koalici vznikají i podivná bratrství. Vykládá-li Jan Koukal, že jako bývalý zaměstnavatel Eltodo nepomohl Topolánkovi jen tak z plezíru, vypadá to spíše jako polibek smrti zevnitř pražské ODS než jako kampaň ČSSD, o které mluví Topolánek.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.