Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Dotaz na Vondru i Topolánka

HN.IHNED.CZ  27. 10. 2006
Bezpečnostní a informační služba prolomila kruh mlčení a oznámila, že polovina ruských diplomatů plní jiné úkoly než diplomatické. Jde především o vlivovou agendu v ekonomické oblasti. Rusové se snaží o přístup k důvěrným informacím a důležitým lidem, kteří tuší cosi o strategii státu.
Je zřejmé, že zájmy Rusů směřují především do oblasti energetiky. Proto oceňujeme, že ministr zahraničí Alexandr Vondra zřídil post velvyslance pro energetickou bezpečnost. O ruských ekonomických zájmech se nebývale ostře vyjádřil i premiér Mirek Topolánek.
Už jsme to psali víckrát, ale Topolánka i Vondry je třeba se ptát, proč tedy - míní-li to vážně - s nimi ve vládě sedí jako ministr dopravy Aleš Řebíček. Jeho nejlepším rodinným přítelem je Igor Střelec, který byl ministrovi i jeho synovi za kmotra u křtu v pravoslavné církvi. Střelec studoval v Rusku, má ruskou manželku a jako důstojník StB byl v 80. letech vysazen v Beneluxu. S lidmi jako Chobot, Jezbera či Sisák je vůdčí postavou tunelářského uskupení Interconex.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.