Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Hradu se stýská po "Sudeťácích"

HN.IHNED.CZ  19. 5. 2006
Je-li na letošní kampani něco opravdu blahodárné, pak je to skutečnost, že chybí strašák těch minulých - sudetští Němci. Ani komunisté s ním letos nijak viditelně neobtěžují. Tato zatuchlá otravnost odvála, či byla vyvětrána s odchodem Miloše Zemana i Václava Klause z funkcí předsedů stran.
Zdá se však, že na Hradě si stýskají po starých dobrých časech, kdy se o vítězství ve volbách ještě bojovalo jinak. Poradce Václava Klause Michal Petřík uveřejnil ve středečním Právu text, kde ostře napadá jihlavskou česko-německou konferenci, konanou pod záštitou Česko-německého fondu budoucnosti. "Komunikačním výdobytkem jihlavského česko-německého dialogu je to, že kdysi nemyslitelné kladení rovnítka mezi tím, co se stalo vysídlovaným Němcům po roce 1945, a nacistickou genocidou, je nyní běžnou součástí našeho diskusního mainstreamu," píše Petřík. "Z pohledu české strany by bylo nejlepší, aby si této akce přestala všímat."
Petříkův text je dobré si vystřihnout a přečíst pokaždé, když přijdou na člověka chmury ze současné politiky. Už tu bývalo hůř. Alespoň v "sudetském" ohledu.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.