Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Ignorovat Zemana

HN.IHNED.CZ  22. 2. 2006  
Existuje jediný dobrý důvod z minulosti, proč brát vážně Miloše Zemana. Je to bývalý předseda vlády, která zavedla pořádek do českého bankovnictví a našla pro české banky zkušené zahraniční partnery. Skončily experimenty s českou defraudační privatizační cestou a definitivně vyschl močál bankovního socialismu. A existuje bohužel i důvod, proč mu věnovat pozornost nyní: ČSSD o něm opět mluví jako o budoucím prezidentovi.
Proti tomu stojí dlouhý výčet argumentů, proč Miloše Zemana nezvat do slušné společnosti. Má se ignorovat, jako se nechávají bez povšimnutí jiní hrubiáni. A to i když zrovna vydává svou další knihu nebo mluví na Žofínském fóru.
Zemanův způsob řeči je podlý. Pomluvy svých protivníků v ČSSD - například Petry Buzkové nebo Vladimíra Špidly - vkládá ve svých spiscích do úst jiným, schovává se za formulace typu "kolovaly fámy". Mluví-li tento obhroublý samolibec na Žofínském fóru, degraduje svou přítomností celou akci. Když média analyzují jeho knihy a hloubají, co je pravda a co ne, dělají jim pouze reklamu. (Miloš Zeman chce z výnosu svých knih platit vzdělání své dceři. Nezbývá než jí přát, aby se jí v rámci vzdělání dostalo také výchovy, třeba britské, jaká jejího otce minula.)
Myslí to ČSSD vážně, že by někdo takový měl být příštím prezidentem? Že se zapomnělo na korupcí provázené zakázky, na "šloufovské centrum" při Úřadu vlády, na soudně doložené lži, na zahraniční skandály?
Zeman na Pražský hrad nepatří, to patrně tuší i Jiří Paroubek. Svým inzerovaným přátelstvím s bývalou stranickou veličinou spíš zklidňuje situaci uvnitř ČSSD, stmeluje tým před volbami. Ale Paroubek není politický všeuměl: když tyto námluvy nezastaví včas, přerostou mu přes hlavu.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.