Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Kdyby byl alespoň vtipný...

HN.IHNED.CZ  14. 7. 2006  

Nakonec několik povolebních střípků. Nejhorší na těch neproduktivních jednáních je nebetyčná nudnost aktérů. Kdyby byl takový Topolánek alespoň vtipný! Vtipnější než volba dodatečného poslance, kterou pracně vykoumal, by bylo jednoho poslance vyřadit. Celonárodní referendum o tom, kdo z těch dvou set bude "zrušen", by mohlo být vskutku zábavné. Doufejme, že by došlo na Grebeníčka.
Dva šéfové za lidovou stranu, Kasal a Kalousek, si v LN stěžovali, že jim lidé nadávají, že berou plat a nic nedělají. Otázka tedy stojí tak, proč pánové - když je to tak upřímně trápí - svůj plat sami nevrátí.
Ale jinak: tato výtka voličů není žádný populismus, ale vážná věc. Poslanci skutečně nemají za co pobírat plat, dokud si nezvolí vedení sněmovny. Pokud ho berou, je to nesprávné, protože než se zvolí orgány sněmovny, neskončily vlastně volby. To by si taky mohla vyměřit platy Topolánkova stovková koaliční vláda. Logiku by to mělo stejnou.
Z Martina Bursíka, velké naděje české politiky, se stává další monotónní paroubkobijec. Ve středu zase obvinil šéfa ČSSD ale přesvědčivě to nepůsobilo, důkazy nepředložil žádné (jak je běžné u "zavedených" stran). Potíž je také, že zelená přidaná hodnota nám v tomto jaksi schází. Stateční monotónní paroubkobijci jsou už kolegové Topolánek i Kalousek. A mají v tomto zavedený kolovrátkový trademark. Už aby skončil pat a Bursík mohl ve vládě či opozičních lavicích předvádět také něco jiného. Jestli to ještě nezapomněl.
Týdeník the Economist přirovnal české povolební vyjednávání "k tajemným a komplikovaným středoevropským lidovým tancům." No nevím. Neznám národ, který by se o svůj folklór (tedy i tance) - kromě pár okresů na Moravě - zajímal méně než Češi. Nic naplat. I přes ty milióny turistů a "příliv investic" máme pořád image lidí, kteří nosí kroje a rýpou se někde v hlíně. Každopádně: v Economistu je vždy lépe číst si o věcech, o kterých člověk málo ví. Například o Francii.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.