Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Klikatý osud liberála Ševčíka

HN.IHNED.CZ  1. 12. 2006

Na návrh ministra financí se členem a posléze předsedou dozorčí rady Českých aerolinií stal ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík. Za ta léta si Ševčík v ODS odpracoval své - naposledy zabodoval, když v předvolební debatě na televizi Prima pěkně zostra povykoval na Paroubka.
Než se stal Ševčík milovníkem Miltona Friedmana, byl členem komunistické strany a zaměstnancem Ústavu marxismu-leninismu Vysoké školy ekonomické. Ševčík si to ovšem dokáže obhájit: v rámci výuky dějin kapitalismu se prý snažil studentům objasnit, jak dobře vlastně kapitalismus funguje.
V listopadu roku 1989 se Ševčík nechal Vysokou školou ekonomickou delegovat na tzv. "Urbánkův" sjezd KSČ, kde se pokusil kandidovat na předsedu partaje - s tím, že jeho programem bude Komunistickou stranu Československa rozpustit. Vážně nic ve zlém: toto všechno vám Ševčík bude pyšně vyprávět, jako to kdysi vyprávěl autorovi těchto řádků.
No a pak už to šlo rychle: Ševčík se stal liberálem, přišla kupónová privatizace a pilná práce ve Šrejberových investičních fondech. A jako ekonomický expert televize Nova pak Ševčík dlouhá léta pilně brojil proti řádné regulaci kapitálového trhu Komisí pro cenné papíry.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.