Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Koho pálí Telecom

HN.IHNED.CZ  6. 4. 2006
Český Telecom zlevňuje volání a zvyšuje paušál. Tato zpráva je dnes dobrá především k tomu, že nám pomůže uvědomit si, kam telekomunikační trh dospěl.
Ještě před lety by to byla událost, řešila by se pomalu na vysoké politické úrovni a volalo by se po přísném zásahu regulátora. Dnes by to mělo být většině rozumných jedinců jedno. Lidé dnes používají k telefonování především mobily, na jejich trhu existuje ostrá konkurence nadnárodních hráčů. Komu se cena nelíbí, může odejít od tradiční firmy k jiné.
Milióny lidí stále váhají, zda pevnou linku zrušit, babička ze vsi přece občas zavolá, je na to zvyklá. Telefon ale v mnoha domácnostech jen tak leží, volá se málo, pořád méně, a Český Telecom toho teď využívá. My toho ale můžeme využít také, pevnou linku zrušit a dědečkovi a babičce koupit třeba obří mobilní telefon pro důchodce od firmy XY. Další lidé používají pevnou linku jen pro připojení na internet. Firem poskytujících připojení je ale spousta a různé druhy této služby nabízí i samotný Telecom.
Svět moderních komunikací je mnohem rychlejší než jakýkoli regulátor. Na internet se připojujeme přes mobily, sítě Wi-Fi a v Anglii je dnes například hitem telefon, který se na ulici chová jako mobil a doma jako pevná linka. Nesnažme se regulací ani emocemi technologie předhonit. Co platí dnes, nebude platit zítra.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.