Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Letadla CIA v Praze - proč ne?

HN.IHNED.CZ  7. 4. 2006
Na rozdíl od Amnesty International mne příliš nevzrušuje zpráva, že CIA využívala ruzyňské letiště k tajným operacím. Letadlo s krycími či fingovanými znaky přistálo prý v Praze nejméně dvacetkrát. Třeba veřejnoprávní televize nám to opakovaně podávala tak, že na palubě prý byli lidé, které Američané unesli a pak transportovali do zemí, kde jim hrozí mučení.
Spojené státy jsou jak známo ve válce s terorismem. Ačkoli Česká republika žádný válečný ani kvaziválečný stav nevyhlásila, je pořád americkým spojencem. Vojenské spojenectví znamená nejen spolupráci armád a generálních štábů, ale také spolupráci tajných služeb.
Vzhledem k tomu, že jsou tyto služby tajné (aby mohly být alespoň trochu efektivní), je tajná i tato spolupráce a jako naivní loajální občan o ní nic vědět nechci. Kdyby nebyla tajná, je zbytečná.
Nevěřím, že Američané někoho jen tak z plezíru "unášejí" a ani nevím - stejně jako to neví Amnesty International - kdo v těch letadlech byl. Takže jediná moje klukovsky zvídavá otázka je, proč letouny nepřistávaly diskrétně, třeba na vojenském letišti v Praze-Kbelích nebo v Čáslavi, a proč si je v Ruzyni mohli kolemjdoucí fotit přes plot.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.