Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Nebezpečný inzerát

HN.IHNED.CZ  29. 9. 2006
Inzerát poukazující na špatný stav veřejných financí, který si dal ministr financí Vlastimil Tlustý do novin jménem a za peníze úřadu, který vede, je nebezpečný a skandální. Většina na státu nezávislých ekonomů upozorňuje, že data uveřejněná v grafu o vývoji státního dluhu jsou nepřesná, metodologicky špatně zpracovaná a v nesouladu s oficiálními údaji ministerstva. Ve hře je reputace republiky mezi investory a finančníky. Ti jsou sice zvyklí na lecjaké předvolební kampaně, ale promluví-li úřad, očekávají střídmost a přesnost. Státní správa nesmí být zneužívaná ke kampaním, přestože ministr může na mítinku pronést leccos.
Pak je tu skutečnost, že mobilizační politický inzerát zaplatilo ministerstvo, tedy my všichni z daní. Zde ovšem Tlustý není výjimkou. Skutečnost, že Úřad vlády platil Jiřímu Paroubkovi výdaje na právníky v jeho soukromých sporech, je stěží uvěřitelná. Bylo by logické, aby všechny protistrany, se kterými se bývalý premiér soudí, podaly stížnost, protože druhá strana používala neoprávněné státní výhody. Za druhé je žádoucí, aby Paroubek vše okamžitě do státní pokladny vrátil - stejně jako pan Tlustý.
Politici v této zemi si zvykli na neuvěřitelné věci. Například o skutečně přísné rozlišování cest na vládní, partajní a soukromé se příliš nesnaží. Asi si myslí, že je to nemožné rozlišit, když se kampaň vede vlastně pořád.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.