Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

O Singapuru jen konstruktivně!

HN.IHNED.CZ  21. 7. 2006
V Singapuru se jak známo nesmí, plivat, žvýkat, čurat na veřejnosti, nesplachovat nebo dávat tuzér v restauraci - to vše pod hrozbou vězení nebo výprasku rákoskou. Příliš svobodný není ani singapurský tisk. Pokud nějaké globální médium jako The Wall Street Journal nebo The Economist kritizuje Singapur, neváhá tamější vláda zakázat dočasně jejich distribuci.
Sloupkař singapurského deníku Today si před týdnem v článku stěžoval na povolební zdražení taxíků a elektřiny. Ironicky navrhl, aby vláda vybírala jízdné i na eskalátorech. A jeho pravidelný sloupek byl následně zrušen.
Mluvčí singapurského ministerstva informací a komunikace napsal dopis šéfredaktorovi Today, ve kterém upozorňuje na to, že inflace v Singapuru zůstává nízká a nárůst mezd je vysoký. Dále se v dopise praví: "Není úkolem žurnalistů v Singapuru prosazovat vlastní témata nebo vést kampaň proti vládě. Pokud se sloupkař prezentuje jako nepolitický pozorovatel a přitom využívá přístup do médií k podlamování soudržnosti vlády a elektorátu, pak už to není konstruktivní kritik, ale stranický hráč v politice."
Zajímavé je, jak ten tón připomíná nedávnou stížnost předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského na ironický komentář v křesťanském magazínu Českého rozhlasu.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.