Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Otazníky nad provizí

HN.IHNED.CZ  18. 10. 2006
Představitelé Evropských demokratů obvinili lidi kolem Vlastimila Tlustého z pokusu o korupci. Emisaři ministra financí (údajně jakási advokátní kancelář) měli SNK ED naznačit, že toužebný a léta odpíraný státní příspěvek konečně přijde - výměnou za provizi tří miliónů korun. To je vše, co se zatím ví.
Je to vážné obvinění, bylo by lépe znát jména podezřelých, i té advokátní kanceláře. Jenže Evropští demokraté slíbili policii, že nebudou mařit vyšetřování uveřejněním jmen a podrobností. To je pádný argument, zvlášť po zkušenostech s případem Kořistka.
První otázka je: Stalo se to opravdu? To právě policie šetří. Kdyby si to ale místopředseda SNK ED celé vymyslel, byla by to docela silná káva. Existuje něco jako důkazy? Nahrávka? Svědci? Jestli ano, pak bychom se mohli dozvědět i ta jména. V opačném případě lze tušit, jak to dopadne.
Námitka zní, proč s tím lidé ze SNK ED přišli tři dny před volbami. Ale proč by ne, když se to před volbami také mělo stát? Před sněmovními volbami se objevila Kubiceho zpráva, minulý týden byl zatčen bývalý tajemník dvou premiérů... Před volbami je a bude v poslední době u nás vlastně pořád.
Je-li to pravda, musel o tom vědět Tlustý? Nemusel, dokonce by musel být šílenec, aby žádal o úplatek právě teď. Předáci ODS i ČSSD si ale mohou podat ruce v tom, že se kolem nich motá spousta šíbrů, kteří nafukují svůj vliv a konexe a na svém tancování kolem politiků zkoušejí vydělat. A strany dělají jen málo pro to, aby tyto lidi ze svého orbitu setřásly.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.