Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Paradox malých stran

HN.IHNED.CZ  6. 1. 2006  
Paradoxem současné situace je to, že po malých stranách, které by se snad mohly dostat do parlamentu, dnes touží možná více strany velké než sami potenciální voliči malých stran. Stačí jedna malá strana, která se dostane do parlamentu, a karty budou rozdány úplně jinak, než se v tuto chvíli zdá.
Kdyby se dostali do parlamentu Zelení, bude o jejich podporu usilovat nejen ČSSD, která jím stojí ideologicky blíže, ale mohou se hodit i ODS, pokud by snad pomohli zabránit menšinové vládě ČSSD.
Kdyby do parlamentu pronikli SNK-ED Zieleniece a Kasla, přivítá je ODS s otevřenou náručí, přestože renegáti z ODS konzumovali v této straně vždy první vteřiny z minutky nenávisti.
A Mirek Topolánek nedávno v televizi prohlásil, že dostanou-li se do parlamentu Nezávislí Vladimíra Železného, budou pro ODS "přirozeným koaličním partnerem."
Ve skutečnosti ale není nic jako jednoznačný zájem ČSSD či ODS. V obou stranách jsou silné proudy i jednotlivci, kteří si velkou koalici či menšinovou vládu budou žádat. A tito lidé budou hlasitější a viditelnější, až přijde jejich chvíle.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.