Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Pecinu víra neomlouvá

HN.IHNED.CZ  20. 6. 2006
Bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu a nynější šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Martin Pecina zaslal do ČTK komentář, ve kterém odsoudil "protijaderný" program strany zelených a zároveň varoval před tím, aby byla tato partaj brána do vlády. Pecinův čin je nepřijatelný a měl by proto svoji funkci neprodleně opustit.
Pan Pecina je vysoký státní úředník, stojí v čele instituce, která má striktně rozhodovat nezávisle a odborně. Nežijeme v orwellovském světě. Každý živý člověk má svaté právo zastávat svoje autentické názory. Proto si i šéf Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže může vykládat o zelených, co chce - v jeho případě ale pouze v rodinném kruhu či mezi kamarády v hospodě. Jako úředník nemá právo bombardovat ČTK politickými stanovisky.
Druhý regulérní důvod k odstoupení je odpudivý kojzarovský slovník komentáře. V Pecinově textu se například praví, že poslankyně Dana Kuchtová "v minulosti nechvalně proslula jako takzvaná jihočeská matka". Jenže Kuchtová jako aktivistka a politička má na rozdíl od šéfa ÚOHS v otevřené společnosti svaté právo říkat si, co chce, a bojovat, za co chce.
Za výstupem Peciny asi nehledejme žádnou promyšlenou politickou strategii ČSSD, protože to logicky příliš nevychází. Šéf úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Pecina si nejspíše spočítal, že po volbách v Brně stejně končí, a bylo mu asi horko. Ministru Grégrovi se říkalo "atomový dědek" a každý, kdo zná Pecinu, ale potvrdí, že tato přezdívka sedí i na něj (přestože je to pořád mladík). Atom je pro Pecinu prostě náboženství. Jenže nic z výše uvedeného ho neomlouvá.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.