Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Politika jako přeskoky a fotbal

HN.IHNED.CZ  9. 6. 2006  

Zde nabízím scénář příštích osudů poslance ČSSD Pavla Ploce. Z policie brzy unikne informace o tom, kdo že byla ona inkriminovaná osoba, která měla úplatek nabídnout. Nebude to nikdo s vazbami na zelené, ale bude to nějaká vlivná (i když ne moc známá) postava z Libereckého kraje. Onen člověk zažaluje Ploce pro pomluvu. Policie pak bude vyšetřovat obojí: pomluvu i pokus o úplatek.
Ploc postoupí test na detektoru lži. Budou se ho ptát, jestli byl někdy nevěrný manželce. Přepis výslechu na detektoru unikne obratem do médií apod.
Když nám dnes začíná to mistrovství světa ve fotbalu, je tu jeden nápad. Co kdyby se přestup z poslaneckého klubu do klubu plně legalizoval jako v kopané? Přestup je ve fotbalu možný, je to jen otázka nabídky a poptávky. Velké politické strany disponují stamilióny státních dotací.
Některé partaje se rozhodnou si přivydělat, prodat poslance (a šetřit peníze třeba na příští volby), jiné strany dají přednost nějakému veledůležitému zákonu a raději principiálně zchudnou (přechodně - protože voliči je odmění ve volbách).
Mohl by se zavést také institut dočasného hostování a zapůjčování si poslanců za úplatu. Místo nerozlišitelných obleků by poslanci pracovali v barevných partajních dresech. Půjčení poslanci by museli nosit dresy dva. Jeden spodní (stálý čili základní) a svrchní (právě aktuální). Z výdělku by se platily řádně daně.
Ano je to pokus o vtip. Jenže je to sice smutné, ale svým způsobem by byl takový systém čistší a přehlednější než současná česká politika.
Je to, jako kdyby se legalizovaly drogy a prodávaly na recept v lékárně. Bohužel to nejde, ale omezila by se kriminalita. Konzumace by byla sice svobodná, ale evidována a pod kontrolou.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.