Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Příště se to ale otočí proti vám

HN.IHNED.CZ  27. 10. 2006  

Slavná Kubiceho zpráva se týkala prorůstání organizovaného zločinu do státní správy a politiky. To je se vší jistotou veledůležité téma. Skoro stejně důležité ale začíná být prorůstání Kubiceho útvaru ÚOOZ do médií.
Za prvé je zřejmé, že média podléhají zpravodajským hrám a nejsou vůči tomu imunní ani v situaci, kdy by měly být tisíckrát obezřetnější než jindy, tedy těsně před volbami. Příklad: scénář údajné chystané vraždy Kubiceho. Kubice bude nejprve očerněn, pak postaven mimo službu a pak jakoby spáchá sebevraždu, ale ve skutečnosti to bude vražda. Skutečnost, že je Kubice kritizován v médiích, je prý jasným důkazem toho, že scénář vraždy už probíhá. Je snad plukovník Kubice na rozdíl od normálních smrtelníků nekritizovatelný? A když ho někdo očerňuje, tak ho chce také zabít? Kdyby Kubice dostal zdůvodněnou výpověď od policie, protože vstoupil oběma nohama do politiky, byl by to důkaz toho, že vražda je už za dveřmi?
Mimochodem, údajný pokus o Kubiceho vraždu šetří také Kubiceho útvar a na setkání s jakýmsi svědkem veze novináře důstojník ÚOOZ.
Nejhorší jsou ale úniky informací. Dřív než státní zástupce se novináři dozvídají, co měl u sebe při domovní prohlídce pan Doležel, a dříve než státní zástupce dostanou novináři přepis výslechu podezřelé náměstkyně. Publikace odposlechů je u nás na denním pořádku. Kolega Tomáš Klvaňa správně upozornil, že ve Spojených státech, které mnozí považujeme za zemi svobody, by možná někteří novináři skončili i ve vazbě, kdyby odmítli prozradit zdroj úniku informací, jež stát označil za tajné.
Těm, kterým se prorůstání politiky, médií a policie líbí, je třeba vzkázat, že je to velmi krátkozraké. Příště se, pánové a dámy, tento standard, tato svého druhu nová (nebo tradiční?) česká kultura, otočí proti vám.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.