Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Proč nevědět, o čem se jedná

HN.IHNED.CZ  1. 9. 2006  

Jiří Paroubek napadl skutečnost, že ODS uveřejnila detaily z jednání mezi oběma stranami. Paroubek v úterním deníku Právo napsal: "Za seriózní nepovažuji například zveřejňování údajných, skutečných a zkreslených detailů z jednání mezi ČSSD a ODS, respektive mezi mnou a předsedou Topolánkem." Paroubek není ale tentokrát kůlem v plotě. Nad zveřejňováním obsahu jednání se pozastavil i komentátor LN Martin Weiss.
Na jedné straně je skvělé, že se veřejnost dozvídá, jaké záležitosti se při podobných jednáních ocitají na stole. Stejně tak by bylo zajímavé, kdybychom se dnes od ČSSD dozvěděli, jaké byly detaily mocenských dohod mezi ní a ODS v roce 1998. Z obsazení mnohých ředitelských postů i dozorčích rad ve státních podnicích lze snadno doložit, že ODS mezi roky 1998 až 2002 minimálně spolurozhodovala o privatizaci a kontrolovala i státní podniky.
Paroubek si ale myslí, že detaily z jednání se nemají rozmazávat. Potřebujeme lepší důkaz, že si chce k jednání s ODS nechat dveře otevřené? Požadavek, aby ČSSD ovládala například Českou poštu nebo Čepro je nemravný, stejně jako byly nemravné ty skutečné a podstatné (a nikdy nezveřejněné) dohody opoziční smlouvy. Koaliční nebo toleranční dohody by se měly týkat výhradně cílů a programu.
Spravedlivý hněv ODS ale nepůsobí příliš důvěryhodně. Rozhodla se totiž jít se vším na světlo boží až po té, co se Jiří Paroubek spolčil s Miroslavem Kalouskem. Tím nám říkají: Kdyby nám Paroubek neutekl, zůstalo to všechno v šuplíku a sejfech. Opravdu skvělé rozhořčení!

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.