Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Reformy? S kým?

HN.IHNED.CZ  22. 9. 2006

Říká se, že s deficitem vláda pohne až po předčasných volbách. Jenže: do té doby bude pokračovat kampaň, ve které se ODS pokusí opět nastavit sociálně přátelskou tvář. A protože bude ve vládě, může nejen slibovat, ale i rozdávat.
Při nejlepší vůli nelze počítat s tím, že by ODS sama získala ve volbách většinu hlasů. A možní partneři? Bezhlaví lidovci podle všeho nastupují sestupnou trajektorii po vzoru Unie svobody. Kdyby se do sněmovny nedostali, co si ODS počne? Vývoj u zelených také není jasný. Lze čekat bouřlivé diskuse o směřování strany.
Někdo spoléhá na to, že politiky přinutí šetřit vidina vzdalujícího se eura. Vlastimil Tlustý byl ovšem vždy věrným následovníkem Václava Klause (jak známo, za svého nástupce by si Klaus býval přál právě jeho). Pokud euro nepřijmeme v roce 2010, není pravděpodobné, že by kvůli tomu nemohl Vlastimil Tlustý v noci usnout.
A zástupci centrální banky mluví v souvislosti s přijetím eura ještě o jedné věci, která je stejně důležitá jako rozpočtový schodek: trh práce musí být flexibilnější. Aby se tak stalo, musí mít ODS k prosazení změn partnery. A jsme opět u lidovců a u zelených. Se sociálními demokraty ODS spolupracovat nechce: kdyby chtěla, nepotřebuje na to nové volby. Jenže - ČSSD si flexibilnější trh práce nepřeje.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.