Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Sobotka - klídek, to se smí!

HN.IHNED.CZ  20. 1. 2006  

"Nejsem si vědom, že by poslanec Michal Kraus porušil nějaký zákon," pravil tento týden v úterý ke známé "kakaové aféře" ministr financí Bohuslav Sobotka.
Něco podobného řekl i premiér, jenže fakt, že to říká ministr financí je dvojnásob pikantní. Pod tímto pánem totiž fungují finanční úřady i útvary zabývající se praním špinavých peněz.
Ministr tedy říká všem občanům a podnikatelům: vyděláte-li na černo nějaké miliony, klidně je pošlete ze svého účtu nebo z účtu nějakého příbuzného někam do bezpečí v cizině.
A pokud vás někdo požádá, abyste kamsi poslal peníze místo něj, klidněte to udělejte. Na nic se neptejte a nebojte se, není to nic nezákonného. Až vás kvůli tomu pozvou na finanční úřad nebo se o vás bude zajímat finanční policie, můžete je sebevědomě odbýt: ministr financí Sobotka přece říkal, že to není žádný problém.
Zdá se ale být příjemným překvapením, že policie si nemyslí totéž, co pan ministr Sobotka, takže zahájila vyšetřování pro možné praní špinavých peněz.
Stejně by bylo ale zajímavé vědět, co by podnikatelům řekli či odpověděli na finančním úřadě, kdyby se hájili pomocí "signálů", které ministr financí vysílá podnikatelské a živnostenské veřejnosti.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.