Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Topolánka příště nikam nezvat

HN.IHNED.CZ  15. 12. 2006

Taková arogance a neomalenost, kterou předseda ODS Mirek Topolánek předvedl ve středečním pořadu České televize Události, komentáře, tu už dlouho nebyla.
Moderátor si dovolil položit otázku, zda vláda vzhledem k tomu, že nezískala důvěru, neodvolává z funkcí až příliš lidí: ředitele Národního divadla, Národního památkového ústavu, rozvědky... Na to opáčil Topolánek: "Pokud chcete vést rozhovor v tomto směru, tak já sem opravdu nemusím chodit, protože já řeknu jiné body."
A bez čekání na dotaz začal o překot hodnotit svou vládu: "Vláda zamezila zdražení piva, s největší pravděpodobností zabezpečila bezvízový styk se Spojenými státy a dosáhla toho, že se vůbec prosadilo otevření schengenského prostoru od ledna 2008... Měl jsem velmi šťastnou ruku..."
Distingovaný a korektní moderátor Jan Němec byl z takové reakce konsternován. Co měl ale dělat? Bouchat do stolu? Odejít? Obvykle se radí zvát místo politiků více analytiků. Můžeme doplnit: A už nezvat politiky, kteří se nanamáhají odpovědět na konkrétní a slušně položený dotaz, a místo toho si melou svou nebo začnou sami sebe hodnotit (rozuměj: chválit).
Jestliže prototypem obhroublého a arogantního vystupování v politice byl po dlouhou dobu šéf ČSSD Jiří Paroubek, dnes je Mirek Topolánek na dobré cestě vyměnit si s ním roli. Bez váhání vystartuje i na lidi, kteří ani brvou nenaznačí, že by proti němu byli zaujatí.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.