Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

...Topolánkův bankrot

HN.IHNED.CZ  25. 8. 2006

Poraženým je jednoznačně Mirek Topolánek. Chtěl všechno, nakonec nemá vůbec nic. Topolánek a jeho poradci vypadají jako lidé, kteří nevědí nic o taktizování a strategii. Do jednání o trojkoalici se pustil s vervou, neudělal ale žádný pokus o to, aby mohla začít vládnout. Až si vysloužil pověst člověka, který neumí počítat. Stovku chtěl prosadit tvrdou kritikou Jiřího Paroubka, chtěl pro svůj "sympatický projekt" získat podporu veřejného mínění, které Paroubka dotlačí ke zdi.
Oslaben rodinnou rozepří vstoupil do jednání o skryté velké koalici. Slavnostně s Paroubkem oznámili změnu volebního systému. Jako člověk neschopný taktizovat a manévrovat si zapomněl vykrýt křídlo a dostal od lidovců ránu. Přesněji řečeno: nezapomněl. Jeho a jeho lidi ani ve snu nenapadlo si to křídlo vykrývat.
Topolánek prohrál. Prohrála i ODS? Uvidíme. Už včera začal boj o nového lídra. A zároveň začíná i bezskrupulózní boj o komunisty, který si pragmatici v ODS (tiše a nenápadně) vezmou za svůj. Když se s nimi může spolčit Kalousek, proč by nemohli tolerovat nás? Záleží teď na komunistech, zda přistoupí na to, že Paroubek bude hegemonem a "diktátorem" celé levice, nebo mu vrazí dýku do zad.
Poučení z Topolánka? Politika se musí dělat chytře, s plným nasazením. Jenže aby se dala dělat chytře, musí být člověk chytrý.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.