Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Vyměřte jim daně

HN.IHNED.CZ  20. 7. 2006
Politický veterán Michal Kraus pozměnil svou verzi tzv. kakaové aféry, kvůli níž musel počátkem roku rezignovat. Necelé dva milióny, které posílal z účtu své matky do Ghany, prý nebyly jeho, půjčil si je od pardubického známého. Je možné, že mu tato verze umožní z policejního vyšetřování vyváznout.
Vezměme si jiný případ z poslední doby: jelikož policie a soudy nedokázaly jistému Karlu Srbovi, bývalému úředníkovi Ministerstva zahraničí, doložit korupční jednání, vrátí mu i patnáct miliónů korun nejasného původu, které měl u sebe doma.
Řekněme rovnou, že je to absurdní. To opravdu stačí v Česku úřadům říci, že jsem si půjčil? To opravdu stačí plácnout, že patnáct miliónů naspořil nebožtík pan otec do krabice od bot?
Už dnes existují nástroje, díky nimž si může finanční úřad vyžádat majetková přiznání a dodatečně vyměřit daň. Udělal to Finanční úřad pro Prahu-západ? Požádal pana Srbu o vysvětlení, kdy své milióny zdanil? Dotázal se jiný finanční úřad na totéž Krause a jeho věřitele? A nechtěl Kraus něco zakrýt, když použil účet matky? Běžní poplatníci, kteří si neplatí daňové poradce, by mohli vyprávět, kvůli jakým prkotinám s nimi finanční úřad zamete. S Krausem a Srbou to nejde?
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.