Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Ze soudních síní

HN.IHNED.CZ  3. 2. 2006
Zde je část zprávy z úterního vydání deníku Právo o procesu s Vladimírem Železným: "Chybělo málo a hlavní líčení, které soudce Dušan Paška poprvé nařídil už na červen 2004, bylo včera znovu odloženo. K soudu totiž nedorazil žalobce, který má kauzu na starosti, protože mu soudní zapisovatelka zapomněla poslat pozvánku na proces. Naštěstí se ale přímo v budově soudu podařilo operativně sehnat jinou státní zástupkyni, jejíž soudní jednání právě odpadlo, a která se pak místo nepřítomného kolegy ujala obžaloby."
Tak takhle to tedy chodí v českém soudnictví. Jen těžko věřit, že takováhle chybička s obsílkou se stane jen tak. Soudní proces se Železným sice od té doby běží "náhodou" normálně, chybělo ale jen málo a odehrálo se další spektakulární fiasko.
O tom, že soudní přelíčení se Železným začne v úterý, se psalo ve většině českých médií. To si toho státní zástupce u takto prominentního případu nevšiml? Mimochodem, je-li procesu účastna - i kdyby jen na chvíli - státní zástupkyně, která o případu nic neví, může celý proces dopadnout podle toho.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.