Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2006

Změna zelených

HN.IHNED.CZ  16. 6. 2006

Mnozí příznivci Strany zelených od této partaje očekávali, že přinese do politiky čerstvý vítr. Možná se to ještě stane. Zajímalo by mne ale, proč tato novovětrná strana tak urputně spěchá do vlády, kde bude podle všeho svěží Vlastimil Tlustý ministrem financí, čerstvý Ivan Langer ministrem vnitra a perlivý a jiskřivý Miroslav Kalousek místopředsedou vlády.
Vlastimil Tlustý nikdy nevyjasnil původ peněz pro svoje bydlení s poukazem na to, že do toho nikomu nic není, Ivan Langer byl na výletě na Kilimandžáru s LTO podvodníkem panem Vratislavem Kutalem a pan Miroslav Kalousek, dnes již téměř veterán české politiky, je jak známo, čistý jako lilium.
Co mohou zelení dělat? Mohou alespoň říkat, jestli, kdo a co jim vadí a nevadí, nebo mohou voličům oznámit, že jim v zájmu touhy vládnout vlastně nepřekáží nikdo. O lecčem svědčí fakt, že do výboru pro boj s korupcí nově vznikající koalice byl jmenován Ivan Langer. K pracovnímu stolu s ním zasedne Petr Štěpánek ze Strany zelených. To bude skvělé popovídáníčko...
Ono jediným štěstím pro zelené nakonec je, že je jejich noví "falešní" kamarádi z ODS, KDU-ČSL po dohodě s ČSSD vyšachují ze hry a do vlády se stejně nedostanou, i když možná zatím naivně věří v opak. Já osobně bych si na účast zelených ve vládě nevsadil zlámanou grešli.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.