Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Bezbolestný Topolánek

HN.IHNED.CZ  17. 4. 2007

Mirek Topolánek prohlásil k odvolání Jiřího Čunka toto: "Já ten odvážný krok udělám, ale chci mít garance, že vládní koalice bude fungovat dál". Jazyk leccos prozrazuje, a ten premiérův je nelogický: Dostane-li Topolánek garance, nebude pak na tom odvolání nic odvážného.

Předseda vlády pořád sní o jakémsi pohádkovém světě bez rizika. Garance dostat dost dobře nelze (kdyby je lidovci veřejně dali, je to totéž, jako kdyby Čunka odvolali sami). Produktem stejného snu o světě bez bolesti a rizika je koncept reformy, na které má každý vydělat, aniž by někoho zabolela. Opravdová reforma ale musí bolet. A ozdraví-li veřejné finance a ekonomiku, teprve v dlouhodobé perspektivě na ní vydělají všichni.

Topolánek v tom není sám. Odvahu měli sebrat lidovci a zelení mohli pomoci ultimátem, které nepřišlo. Všichni se tu ale jako uhranutí bojí jednoho obyčejného trouby. Co jiného je člověk, který včera v televizi doslova řekl: "Sociálně vyloučení nejsou jen Romové, ale i normální lidi". To přeci nemůže pronést "normální" člověk!

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.