Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Chvála sněmovny

27.9.2007
Politici se mají chválit, když někdy provedou něco dobrého. Takže chválíme 151 poslanců - koalice a ČSSD - hlasujících včera pro vydání komunistického poslance a bývalého bachaře Josefa Vondrušky k trestnímu stíhání.
Když došlo na muže, který měl na svědomí psychické i fyzické zdraví politických vězňů, ČSSD našla svou lepší tvář (pouze tři její delegáti se zdrželi). Nejstarší poslanec Zdeněk Jičínský jako signatář Charty 77 prohlásil, že Vondruška vůbec do sněmovny kandidovat neměl. Komunisté naopak zůstali komunisty: je ostudné, že i reformní - či spíše pseudoreformní - křídlo »liberála« Jiřího Dolejše pouze odešlo ze sálu.
Josef Vondruška tvrdí, že své stíhání vítá, protože doloží svou nevinu. Řekněme to přesněji: je docela dobře možné, že bude zproštěn viny kvůli promlčení. Je také možné, že se Vondruška - tak jako někteří dozorci z Terezína - pokusí vymlouvat na plnění povinností a nedostatek důkazů.
Zatím se ale zdá, že státní zastupitelství může uspět. Z Vondruškova surového mlácení politických vězňů v minkovickém kriminále vybralo jeden případ, jejž považuje za zvlášť závažný: soustavné napadání Jiřího Wolfa, jehož bil do břicha a obuškem do ledvin tak, až vězeň několik dní močil krev.
Bylo by skvělé, kdyby se policii podařilo dohledat i další z minkovických bachařů, kteří zatím komunistickými poslanci nejsou. Chartista Jiří Gruntorád, kterého Josef Vondruška trýznil a šikanoval, už upozornil, že se mezi nimi našli ještě horší.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.