Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Deset poznámek k případu Mlynář

HN.IHNED.CZ  26. 1. 2007
Dovětek k soudu nad bývalým ministrem Vladimírem Mlynářem:
1. Případ není povahou trestní, je to typická věc pro NKÚ, který by ji prošetřil a vyzval k nápravě.
2. Soudkyně Silvie Slepičková se domnívá, že má-li firma jednoho akcionáře, nepatří tomuto akcionáři majetek firmy. A komu tedy?
3. Soudkyně neměla žádné odborné posudky. Je to od zdi ke zdi: různé pofidérní posudky sloužily v mnoha případech jako nástroj k osvobození tunelářů, soudkyně Slepičková si ale myslí, že na všechno přijde vlastní hlavou.
4. Společnost Testcom servis zapsal rejstříkový soud. Pokud založení firmy bylo protiprávní, proč ji soud vůbec zapisoval? To si soudci vážně myslí, že zapisování se má dít úplně automaticky?
5. U založení firmy je notář a ručí za právní korektnost úkonu. Proč nebyl také souzen?
6. Není tak jasné, že odvolací soud vše zruší. Co když se odvolací senát špatně vyspí, nebo mu bude Mlynář nesympatický?
7. Žalobce, který žádal pouze podmíněný trest, tvrdí, že Mlynář musel jako bývalý poslanec vědět, jaký zákon schvaluje. Kdyby byl Mlynář ještě poslancem, možná by vůbec poprvé poslanci z imunitního výboru museli rozhodnout, zda jeho případ nesouvisí s prvotním smyslem imunity. Mlynářovi se klade k tíži něco, co souviselo s jeho prací poslance, tedy s přijímáním zákonů.
8. Žijeme v zemi, kde estébáci vyfasovali za fyzické mučení svých obětí pouze podmínku.
9. Bývalému ministrovi nelze opravdu závidět, že má na krku ještě dva lidi, které si na úřad přivedl a přemluvil je k tomu, totiž Víta Novotného a Dušana Chmelíčka. Těm soudkyně nadělila ještě víc než Mlynářovi.
10. Už nemohl být vyslán silnější signál pro kohokoli mladšího, slušného a ambiciózního, aby nešel nikdy do politiky. Zůstávejte všichni v soukromém sektoru - v politice si tak leda můžete spálit prsty. A to je ta vůbec nejhorší zpráva na celé pochybné kauze.
Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.