Jan Macháček

Hledání

Výsledky hledání

HN 2007

Komu patří dvacet tisíc

PubWeb.cz  2. 2. 2007  

Vždycky se člověk nestačí divit, na jakých to věcech jsou politici napříč politickým spektrem schopni se domluvit a padnout si do náručí. Často jde o různé neprůhledné legislativní paskvily a lobbistické dodatky, které ani neprošly vládou, jako byl například zákon o vyvlastňování drobných akcionářů. Pak jsou tu různé utrácecí nápady. Některé jdou do miliard, jiné vypadají drobně a zábavně, ale jen na první pohled.
Patří sem i nadstranická legislativní iniciativa poslanců ČSSD Karla Šplíchala a Petra Bratského z ODS, aby čeští olympijští medailisté dostávali k důchodu příplatek 20 tisíc korun. Zdá se to být rozumné. Olympionici, kteří reprezentovali socialistické Československo si vydělali pár stovek korun, dnešní úspěšní sportovci mají bohaté sponzory i tučné platy. Jenže těch nespravedlností (a ušlých příležitostí) způsobil minulý režim bezpočet: statisíce lidí nemohly studovat to, co chtěly, nebo nemohly studovat vůbec, další desetitisíce nemohly pracovat ve svém oboru, většina lidí mohla cestovat jen do Bulharska a NDR. Proč neodškodnit i je?
Horší je, že dvacet tisíc navíc k důchodu neberou u nás k důchodu ani političtí vězni z padesátých let (neberou ani nic, co by se tomu jakkoli blížilo), ani političtí vězni období normalizace, ani britští letci, zkrátka nikdo.
Supertučný důchod pro sportovce je především v případě starého skauta Bratského dosti nevkusný nápad.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.